(0272) 2715010fax: (0272) 2715207

Hoşgeldiniz. Bugün

Başkan’ın Özgeçmişi

Ana Sayfa » Başkan’ın Özgeçmişi

SABAN-CABUK-MHP-İHSANİYEŞaban Çabuk, 1970 yılında İhsaniye’de doğdu. İlk ve ortaokulu Eskişehir’de tamamlayan Çabuk, Bursa Ziraat Meslek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi, Tarım Önlisans Bölümünde tamamlandı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gümüşhane Kelkit İlçe Müdürlüğü’nde 1988 yılında memuriyet hayatına adım atan Şaban Çabuk, Kelkit’te yürütülen birçok tarımsal projede aktif olarak görev aldı.

Şaban Çabuk, memuriyet görevinin yanı sıra Kelkit Kaymakamlığı’nın yürüttüğü hayvancılık, kavakçılık, ağaçlandırma, sulama, yem ve süt tesisleri gibi büyük projelerde önemli görevler üstlendi.

Kelkit’te görev yaptığı sıralarda sosyal ve kültürel faaliyetlere de önem veren Şaban Çabuk, 1992 yılı kurucuları arasında yer aldığı Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kelkit Şubesi’nde 1997 yılına kadar yönetici olarak görev yaptı.

Şaban Çabuk, Sivas’ta başlayan vatani görevini Kıbrıs’ta tamamladı

Şaban Çabuk, doğup büyüdüğü memleketine hizmet etmek amacıyla 1997 yılında Afyonkarahisar İhsaniye İlçe Müdürlüğü’ne Tekniker olarak naklen atandı.

Şaban Çabuk, Bitki Koruma Ürünleri Uygulama Eğitici Belgesi ve Bitki Koruma Reçete Yazma Yetki Belgesi sahibi olarak mesleki bilgi ve deneyimini daha da pekiştirdi.

İhsaniye’de görev yaptığı dönemde kavak fidanı yetiştirme, aspir, nohut, buğday ve arpa üzerine çeşitli deneme ve demonstrasyon çalışmalarında yer almış, bölge tarımının gelişmesine yeni çeşitlerin tanıtılması alanlarında önemli katkılarda bulunmuştur.

Şaban Çabuk, Çiftçilerin tarımsal konularda eğitimi, zirai ilaçların doğru ve yerinde kullanılması, tıbbi ve aromatik bitkiler gibi bir çok tarımsal faaliyetlerde yıllarca halka yakın tavrıyla yayımcı olarak hizmetlerde bulundu.

Memuriyet hayatının yanında İhsaniye’de çeşitli sosyal, kültürel ve sendikal faaliyetlere de önem veren Şaban Çabuk, 2010 yılında Ankara’da yapılan ‘Kadın Erkek Eşitliği ve Toplumsal Cinsiyet eğitimi’ programına katıldı. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Tarım Orman-Sen üyesi olan Şaban ÇABUK, memuriyet hayatı boyunca birçok takdirname aldı.

Memuriyet hayatında edindiği bilgi, görgü, deneyim ve başarıyı, siyasete taşımak suretiyle, doğup büyüdüğü memleketi İhsaniye’ye hizmet etmeye karar veren Şaban Çabuk, gençlik yıllarından itibaren gönül verdiği Milliyetçi Hareket Partisi’nden İhsaniye Belediye Başkan Adayı oldu.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinden başarıyla çıkan Şaban Çabuk İhsaniye Belediye Başkanı seçildi.

İngilizce bilen Şaban Çabuk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

12 Kasım 2014

Facebook'ta Biz

 • Arşivler

 • Şubat 2019
  P S Ç P C C P
  « Oca    
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728