(0272) 271 50 10fax: (0272) 271 52 07

Hoşgeldiniz. Bugün

PROTOKOL NEZAKET KURALLARI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Ana Sayfa » FOTOĞRAF GALERİSİ » PROTOKOL NEZAKET KURALLARI EĞİTİMİ TAMAMLANDI

İhsaniye Belediyesi personeline yönelik Valilik Hukuk İşleri Şube Müdürü Mehmet Özşahin tarafından “Protokol, Görgü ve Nezaket Kuralları” eğitimi verildi. Eğitim hakkında konuşan Belediye Başkanı Şaban Çabuk, “Biz inanıyoruz ki bilgi, karanlıkları aydınlığa kavuşturur. İşte bu yüzden eğitime yatırım yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürü Mehmet Özşahin tarafından İhsaniye Belediyesi personeline yönelik “Protokol, Görgü ve Nezaket Kuralları” adlı eğitim verildi. Eğitime belediye personelinin yanı sıra Belediye Başkanı Şaban Çabuk ve belediye meclis üyesi Seydi Dede katıldı. Eğitim programında bireyin aile ilişkilerinden sosyal ve kamusal alandaki ilişkilerine kadar pek çok konu hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Gündelik hayatta çok sık kullandığımız selamlaşma, tokalaşma, toplum içerisinde doğru oturma ve yürüme şekilleri, beden dilinin verdiği mesajlar, yemek yeme adabı gibi pek çok konu eğitim programında yer aldı.

EŞLERİNE GÜL HEDİYE EDECEKLER

Aile ilişkileri konusunda kadınların önemi de ayrı bir başlık olarak ele alındı. Eğitime katılan erkek personele Mehmet Özşahin tarafından; “Erkek kadının yardımcısıdır. Dinimizin emrettiği üzere kadınlar sizlere emanettir” mesajı verildi. Daha sonra ise eşlerine hediye etmek üzere bütün erkek personele gül takdim edildi.

BAŞKANIN ELLERİ VE KOLLARISINIZ

Belediye personeline çeşitli tavsiyelerde de bulunan Özşahin, “Hata yapmaktan korkmayın. Sizler bu ilçede belediye başkanının elleri ve kollarısınız. Bir Çinli günde 10 Avro ücretle yani ayda 1200 liraya çalışıyor. Fakat işine sevgisini veriyor. Bu yüzden bir Çinli kadar işimize sevgimizi vermeliyiz. Herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmalı. Görevinizi yaparken kendinize ‘Ben başkan olsam bu sorunu nasıl çözerdim?’ sorusunu yöneltin. Yani kendinizi onun yerine koyun ve öyle düşünün.  O zaman sorunları çok daha kolay çözebilirsiniz. ”dedi. Alınan eğitimin önemine de değinen Özşahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere pek çok devlet büyüğünün bu eğitimden geçtiğine dikkat çekti.

KARANLIKLAR BİLGİYLE AYDINLIĞA KAVUŞUR

Eğitim hakkında konuşan Belediye Başkanı Şaban Çabuk ise, göreve geldiği günden bu yana eğitime ayrı bir önem verdiklerini hatırlattı. Başkan Çabuk: “Biz inanıyoruz ki aydınlık günler eğitimden geçiyor. Hem ilçemizin hem ülkemizin yaşadığı problemleri eğitimli nesillerle ortadan kaldırabiliriz.  İşte bu yüzden eğitime yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki bilgi, karanlıkların üzerine doğan bir güneş gibidir.  Personelimize yönelik gerçekleştirdiğimiz bu eğitim programının da hayırlı olmasını diliyorum. Bu eğitime katılan tüm personelime ve Mehmet Özşahin beyefendiye teşekkür ediyorum.” dedi. Eğitim sonrasında tüm katılımcılara Belediye Başkanı Şaban Çabuk tarafından sertifika takdim edildi.

09 Mayıs 2017

İlgili Terimler :

Yorumlar

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Facebook'ta Biz

 • Arşivler

 • Aralık 2022
  P S Ç P C C P
  « Kas    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031